Povedali o IPO

KarlubikKaždý, kto rád kriticky premýšľa o konceptoch, princípoch a fenoménoch, ktoré tvoria svet okolo nás, si na Filozofickej Olympiáde príjde na svoje. Potom už stačí vedieť myšlienky dostať na papier. Olympiáda navyše dáva šancu stretnúť množstvo podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí vám vedia rozšíriť obzory.

Michal Karlubík, študent Gymnázia J. Hronca v Bratislave, držiteľ bronzovej medaily z IPO World 2017 (Rotterdam), a zlatej medaily z IPO World 2018 (Bar, Čierna Hora)

 

 

Myslím si, fotky na oznamká a tablo      www.luboskrahulec.skže IPO je veľmi dobrá skúsenosť, a to aj keď sa filozofii nevenujete. Môžete si v nej vyskúšať písanie eseje založenej na argumentoch a logike. Výhodou je, že nie je nutné poznať dejiny filozofie ani žiadne slávne výroky, najďalej Vás, totiž, dostane Váš vlastný rozum. K eseji dostanete ako spätnú väzbu odborný posudok, ktorý zhrnie jej silné a slabé stránky, čo považujem za veľké plus. Samozrejme, vždy je tu aj možnosť cestovať do cudziny a spoznať novú kultúru.

Samuel Novák, študent Gymnázia J. A. Raymana v Prešove, víťaz IPO SK 2016/2017, reprezentoval Slovensko na IPO World v Rotterdame, máj 2017

 

daria-almasiovaIPO bola zaujímavá skúsenosť, spoznala som nových ľudí a vyskúšala si, aké je prinútiť sa v krátkom čase vtesnať na papier komplexný názor – teda ma to tak trošku vycvičilo v rýchlom uvažovaní a argumentovaní. Každému by som odporučila skúsiť to a ísť do toho bez obáv – nikdy neviete, kedy vám svitne nejaká zaujímavá myšlienka. Ak vám IPO neprinesie nič iné, tak aspoň novú skúsenosť, a to nepochybne stojí za to.

Dária Almášiová, študentka filozofie, Masarykova univerzita, Brno

 

stefan_rastockyDoporučujem skúsiť IPO každému, kto hľadá novú výzvu, príležitosť vystúpiť zo svojej zóny komfortu, chce sa stretnúť s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, chce sa stretnúť s opačne zmýšľajúcimi ľuďmi, nechce sa stretnúť s nikým ale hľadá možnosť premýšľať, kto rád píše, kto rád číta, kto sa chce stať viac človekom, kto nevie akým človekom sa chce stať, kto chce povedať ľuďom akými ľuďmi by sa mali stať, každému, kto si myslí, že na to má, všetkým, ktorí si myslia, že to je nad ich sily a tým, ktorí sa práve pýtajú, čo znamená “myslieť si” a “sily”.

Štefan Rástocký, študent mechatronics engineering, University of Glasgow

 

sarvasSom veľmi rád, že som bol na IPO pretože mi to dalo možnosť hlbšie sa zamyslieť nad konceptami, ktoré školské vyučovanie len jemne preskúma. Taktiež to bola výzva, pretože som nápady musel organizovane zabaliť do eseje v obmedzenom čase. IPO jednoznačne odporúčam každému, koho baví filozofia alebo sociálne vedy.

Martin Sarvaš,  študent politológie a filozofie, London School of Economics v Londýne


 

Advertisement